Sklep Żeglarski "SZEKLA"

Prowadzi sprzedaż wysyłkową sprzętu do żeglugi. Oferujemy osprzęt począwszy od okuć jachtowych, kabestanów i kotwic poprzez sprzęt ratunkowy i chemie jachtową po elektrykę, silniki i inne wyposażenia jachtów. Produkty oferowane w naszym sklepie żeglarskim dobierają doświadczeni żeglarze którzy kierują się przede wszystkim jakością produktów najlepszych producetnów sprzętu żeglarskiego.
Jeśli nie jesteś pewien, jaki towar będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy chętnie doradzą i dobiorą produkty do Twoich potrzeb.
Zapraszamy wszystkich hobbystów sportów wodnych do doposażenia swojego jachtu.
Regulamin sklepu

REGULAMIN

Sklep internetowy Szekla Osprzęt Żeglarski, dostępny pod adresem www.osprzetzeglarski.eu, prowadzony jest przez Szekla Osprzęt Żeglarski Monika Tarasiuk-Patejuk, ul. Słoneczna 43, 11-700 Mrągowo, wpisany do ewidencji działaloności gospodarczej, prowadzonej przez Burmistrz Miasta Mrągowo pod numerem 4746, NIP 742-193-78-48, Regon 519544557.

Dokonując zakupów w naszym sklepie, akceptują Państwo poniższy regulamin.

INFORMACJE OGÓLNE

  • Sklep SZEKLA OSPRZĘT ŻEGLARSKI prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną towarów za pośrednictwem sklepu stacjonarnego w Mikołajkach przy ul. M. Kajki 20A oraz w Warszawie przy ul. Wał Miedzeszyński 377, sklepu internetowego www.osprzetzeglarski.eu oraz portalu ALLEGRO pod nickiem SZEKLA_MIKOLAJKI na terenie kraju. Zamówień w sklepie mogą dokonywać osoby pełnoletnie.
  • Wszystkie produkty oferowane w sklepie www.osprzetzeglarski.eu sa fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
  • Wszystkie ceny podane na stronach internetowych www.osprzetzeglarski.eu są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie zlożenia zamówienia przez Klienta.
  • Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen. Ceny mogą ulec zmianie m.in. w zależności od kursu euro.
  • Na każdy sprzedany towar wystawiamy faktury VAT lub paragon według danych podanych w zamówieniu.


  SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

  • Zamówienia przyjmowane są poprzez stronę www.osprzetzeglarski.eu
  • E-mailem sklep@osprzetzeglarski.eu
  • Telefonicznie 87 4215703 od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-16.00. W okresie letnim od czerwca do sierpnia również w soboty i niedziele.


  TERMIN REALIZACJI

  • Towar, który sprzedajemy posiadamy we własnym magazynie. Zamówienia złożone do godziny 10.00 staramy się realizować tego samego dnia. Jednakże w razie przypadku braku zamawianego produktu klient zostanie powiadomiony o tym fakcie e-mailem lub telefonicznie.
  • Dla produktów oznaczonych "sprowadzany na zamówienie", termin wysyłki ma wyłącznie charakter orientacyjny. Po otrzymaniu zamówienia potwierdzamy dostepność takich produktów u naszych dostawców, a właściwą datę wysyłki potwierdzamy e-mailem bądź też telefonicznie.
  • W przypadku płatności przelewem, czas otrzymania paczki wydłuża się o czas realizacji przelewu.


  FORMY PŁATNOŚCI

  Możliwe są następujące formy płatności:

  • Za pobraniem: za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej
  • Przelewem:  Zamówienie zostanie zrealizowane po zaksięgowaniu kwoty na koncie bankowym sklepu.
  • Płatność w systemie PayU: po złożeniu zamówienia w sklepie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę PayU. Jeśli posiadasz już konto PayU wystarczy się zalogować by móc dokonać płatności. Bezpiecznej autoryzacji dokonuje firma PayU, a żadne dane dotyczące stanu konta czy karty płatniczej nie są przekazywane do sklepu.
  • Gotówką lub kartą płatniczą w sklepie stacjonarnym przy odbiorze osobistym (w Mikołajkch terminal płatniczy funkcjonuje w okresie sezonowym kwiecień-wrzesień)


  KOSZTY I SPOSÓB DOSTAWY

  Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS lub Poczty Polskiej w zależności od wagi i gabarytu paczki.
  O formie dostawy decyduje klient, jednakże staramy się wybierać tańszą i bezpieczną opcję.

  Sklep Szekla Osprzęt Żeglarski nie ma wpływu na konkretną godzinę dostarczenia przesyłki przez firmę kurierską lub Pocztę Polską. W momencie wyjścia paczki z magazynu wysyłamy e-mail, w którym podajemy numer listu przewozowego. Czas dostawy zależy od przewoźnika, rodzaju przesyłki i adresu odbiorcy. Dla firm kurierskich jest to zwykle 1-2 dni roboczych. Dla Poczty Polskiej – 2-5 dni roboczych.

  Aktualne informacje o tym, gdzie w danej chwili znajduje się paczka wysłana firmą kurierską sprawdzić można na stronie internetowej https://gls-group.eu/PL/pl/grupa-gls, po wpisaniu numeru listu przewozowego, a także na stronie poczty polskiej http://sledzenie.poczta-polska.pl/ . Numer listu przewozowego znajdą Państwo w mailu potwierdzającym wysłanie paczki z magazynu.

  • Przesyłki kurierskie

  Przesyłka (przy wpłacie na konto) 0-30kg - 21zł
  Przesyłka pobraniowa 0-30kg - 26zł

  Paczki wysyłane w systemie GLS muszą spełniać następujące wymagania:
  obwód + najdłuższy bok < 3m,
  najdłuższy bok < 2m.

  Ze względu na różnice w czasie lub sposobie dostawy poszczególnych towarów składających się na jedno zamówienie lub przekroczeniu wagi 30kg sklep www.osprzetzeglarski.eu może zdecydować o podziale zamówienia na mniejsze przesyłki. W takim przypadku, ogólny koszt dostawy zostanie podany Klientowi przy składaniu zamówienia  o czym Klient zostanie poinformowany.

  Jeżeli przesyłka nie dotrze do klienta w ciągu 5 dni roboczych od daty jej wyslania, należy przesłać informację o nie doręczeniu przesyłki na adres sklep@osprzetzeglarski.eu

  • Odbiór osobisty

  Zamówiony towar, można także odebrać w naszych sklepach:

  • w Warszawie, przy ul. Wał Miedzeszyński 377 (teren YKP)
  • w Mikołajkach ul. M.Kajki 20A (przy wodnej stacji Orlen).

  Zobacz mapę.


  Przesyłkę należy odebrać w ciągu 7 dni od otrzymania e-maila z informacją o możliwości odebrania zamówionego towaru. Zgodnie z regulaminem zakupów przesyłki, które nie zostaną odebrane w wyznaczonym terminie odsyłamy do magazynu, a zamówienie anulujemy. Jeżeli zostało ono wcześniej opłacone zwracamy wpłaconą kwotę pomniejszoną o koszty dostawy.


  BEZPIECZEŃSTWO DOSTAWY

  • Gwarantujemy 100% bezpieczeństwa dostawy zamówionych produktów. Każdy wysyłany przez nas towar jest ubezpieczony do pełnej jego wartości. Przesyłki są oklejane firmową taśmą Szekla, by mieli Państwo pewność, że nikt ich nie otwierał po opuszczeniu magazynu.
  • Przy odbiorze przesyłki, prosimy sprawdzić zawartość w obecności kuriera i w razie jakichkolwiek zastrzeżeń, spisać z kurierem protokół szkody, koniecznie zachowując  1 egzemplarz dla siebie. Należy poinformować nas o zdarzeniu używając adresu sklep@osprzetzeglarski.eu podając numer zamówienia oraz zaznaczając, czy oczekujecie Państwo ponownej wysyłki towaru, czy zwrotu zapłaty. Tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie ochrony ubezpieczeniem transportowym.
  • W razie jakichkolwiek zastrzeżeń do stanu opakowania, prosimy stanowczo nie odbierać przesyłki.


  ZWROT TOWARU

  • W okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość.
  • Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania.  Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego.
  • W przypadku chęci skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, zwracany towar należy odesłać na własny koszt i przesłać go na adres: Szekla Osprzęt Żeglarski, ul. M. Kajki 20A, 11-730 Mikołajki.
  • Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć paragon, protokół zwrotu towaru oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. W ciągu trzech dni roboczych sklep dokona sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia wymienione w tym punkcie wymagania, zostanie wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia faktury zostaną wysłane do Klienta listem priorytetowym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej. Po jej otrzymaniu, w ciągu 7 dni roboczych, sklep dokona zwrotu zapłaty na wskazane konto Klienta.
  • Uwaga! Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odesłanych do nas za pobraniem – przesyłki takie będą zwrócone nadawcy.


  REKLAMACJE

  • Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski.
  • Wszelkie reklamacje należy złożyć na adres sklepu internetowego sklep@osprzetzeglarski.eu, a wadliwy towar odesłać na adres: Szekla Osprzęt Żeglarski, ul. M. Kajki 20A, 11-730 Mikołajki,  wraz z protokołem reklamacji, dowodem zakupu oraz ewentualną gwarancją.
  • Towary wadliwe bądź uszkodzone fabrycznie są wymieniane na nowe, pod warunkiem zgłoszenia w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki.
  • W przypadku uznania roszczeń reklamacyjnych poniesiony koszt transportu za reklamowany towar zostanie zwrócony do wartości nie większej jak poniesiony koszt transportu przy dostawie towaru.
  • W przypadku, gdy opakowanie, w którym dostarczono przesyłkę jest w stanie uszkodzonym, należy w obecności kuriera sporządzić protokół szkody. Przesyłkę należy przyjąć, a brakujący lub uszkodzony w transporcie towar zostanie dosłany przez firmę Szekla Osprzęt Żeglarski.
  • Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy. 
  • Wszystkie przesyłki towru do zwrotu, wymiany lub reklamacji powinny być wysłane na koszt klienta. Dopiero po rozpatrzeniu zwrotu i sprawdzenieu towaru należna kwota zostanie zwrócona przez firmę Szekla Osprzęt Żeglatski na wskazany rachunek bankowy. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia towaru z winy użytkownika, reklamacje nie są uwzględniane, a wszelkie koszty reklamacji pokrywa klient.

  TOWARY NA ZAMÓWIENIE

  • Firma Szekla Osprzęt Żeglarski ma możliwość sprowadzenia towaru spoza bieżącej oferty specjalnie na życzenie klienta po uprzednim jego uregulowaniu. Indywidualne oferty cenowe są ważne tylko w formie pisemnej i przesłane drogą e-mailową. Ważność oferty to 14 dni.
  • Wszystkie towary cięte (liny, listwy odbojowe, listwy do żagli, gumy, taśmy itp.) oraz produkty wykonywane specjalnie pod klienta  (wanty, sztagi, fały itp.) są traktowane jako towary na zamówienie.
  • Termin realizacji towarów na zamówienie jest ustalany indywidualnie, zazwyczaj jest to okres 3-14 dni.
  • UWAGA: Towary na zamówienie nie podlegają prawu zwrotu lub wymiany.


  OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

  • Klient składając zamówienie zawierające jego dane osobowe dobrowolnie wyraża zgodę na ich przetwarzanie w celu realizacji zamówień przez firmę Szekla Osprzęt Żeglarski, ul. Słoneczna 43, 11-700 Mrągowo zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (tekst jedn. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926) oraz Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Dane przetwarzane są z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa określonych w obowiązujących przepisach prawa i nie są udostępniane innym podmiotom do celów marketingowych.
  • Każdy klient ma prawo do wglądu  swoich danych, ich poprawiania i aktualizacji oraz wniesienia żądania o zaprzestanie ich wykorzystywania w dowolnym momencie.


  POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  • Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu www.osprzetzeglarski.eu  nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki. 

  • Zespół sklepu  www.osprzetzeglarski.eu  dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

  • Firma Szekla Osprzęt Żeglarski właściciel sklepu internetowego www.osprzetzeglarski.eu nie ponosi odpowiedzialności za zakupy dokonywane w sklepie internetowym przez osoby trzecie wykorzystujace konto oraz hasło klienta.

  • Kopiowanie zdjęć oraz opisów produktów zamieszczonych na stronie  www.osprzetzeglarski.eu , będących własnością firmy Szekla Osprzęt Żeglarski, bez naszej zgody jest zabronione. 

  • Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonywania umowy.


   Newsletter

   Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać promocyjne oferty.